Obsługiwane przez usługę Blogger.

Piękno karmienia piersią - fotograf Kielce

by - 17 października


fotograf_dzieci_kielce
Piękno karmienia piersią, fot. Anna Łosak


Wiele się mówi o zaletach karmienia piersią. O tym, że pokarm matki jest najlepszy dla dziecka. Tymczasem karmienie wpływa również w ogromnym stopniu na relacje między mamą, a dzieckiem.

Podczas karmienia piersią matka zaspakaja u maluszka potrzebę bliskości, daje mu coś niezwykle cennego, swój dotyk i ciepło. Można śmiało stwierdzić, że to miłość wyrażona zrozumiałym dla dziecka językiem. Mama karmiąc piersią jest zawsze blisko dziecka, zawsze gotowa, by zareagować na jego najmniejsze potrzeby.

fotografia_noworodkowa_kielce
Piękno karmienia piersią, fot. Anna Łosak
W trakcie okresu karmienia piersią buduje się niezwykle silna więź uczuciowa między matką i dzieckiem. Tak bliski kontakt emocjonalny procentuje w przyszłości. Sprawia, że dziecko otrzymuje niewyczerpany wręcz zasób poczucia bezpieczeństwa na całe życie. Karmienie piersią utrwala też i nasila przywiązanie dziecka do matki. Unikatowa więź wytworzona w trakcie karmienia, wpływa potem na styl całego macierzyństwa.

sesja_niemowleca_kielce
Piękno karmienia piersią, fot. Anna Łosak
Piękno karmienia piersią wynika z jego naturalnego charakteru. Jest w tej czynności coś pierwotnego. Wszak matki od wieków zaspakajają w ten sposób potrzeby swoich dzieci. Można zaopatrzyć się w cały zestaw najróżniejszych akcesoriów dla niemowlaka, przeczytać tysiące poradników... nic jednak nie zastąpi tej bliskości, jaką zapewnia maluszkowi kontakt z  mamą w trakcie karmienia piersią.

You May Also Like

0 komentarze