Obsługiwane przez usługę Blogger.

Karmienie piersią - gest miłości - fotograf Kielce

by - 16 październikakarmienie-piersia-anna-losak-fotograf
Karmienie piersią - gest miłości, fot. Anna Łosak

Wszystkie mamy są zachęcane do karmienia piersią. Nie jest ono bowiem jedynie kwestią zdrowia noworodka, ale także tworzenia niezwykłej więzi między matką a dzieckiem.

Najczulsza pieszczota.

Piękno karmienia piersią trudno jest ująć słowami. Budzi ono w kobiecie wiele emocji, których nie odczuje ona w żadnej innej sytuacji. Spokojny maluszek i mama, która czuje, że może dać mu wszystko, co najlepsze, to przepiękny, rozczulający widok. Karmienie naturalne pozwala dziecku nie tylko zaspokoić głód i pragnienie, ale także poczuć tak dobrze znany mu zapach i ciepło mamy. Czułe tulenie w ramionach pozwala mu uspokoić się, ukoić wszystkie smutki, a także poczuć się w pełni bezpiecznie.

karmienie-piersia-anna-losak-fotograf
Karmienie piersią - gest miłości, fot. Anna Łosak
Karmienie piersią jest zaczątkiem więzi, która będzie rosnąć przez całe życie. Pozwala ono stworzyć wyjątkową relację, która nie wytworzy się, gdy dziecko nie zazna czułości związanych z jedzeniem podczas wtulania się w pierś mamy. Dzięki naturalnemu karmieniu można bowiem sprawić, że noworodek zaspokoi wszystkie swoje potrzeby. Można więc stwierdzić, że jest ono najczulszą pieszczotą, którą można zaoferować dziecku.

Ukojenie dla mamy.

Maleńkie dziecko przy piersi jest też ukojeniem dla mamy. Karmienie piersią pozwala poczuć jej się pewniej, gdy nie wie, czy wszystko robi dobrze. Najedzone, zasypiające maleństwo będzie dla niej najlepszym dowodem jej niezwykłych umiejętności i miłości.

You May Also Like

0 komentarze